Elektronická tabule je velká interaktivní displej, který se připojuje k počítači a zobrazuje obrázky vyvolaná projektorem. Připojený nebo volně stojící tabule zrcadlí obrazovku počítače a můžete ovládat počítač prostřednictvím interakce s deskou pomocí pera, prsty nebo podporované vstupní zařízení. Zatímco první Interaktivní tabule byly používány v kancelářích pro sdílení a prezentaci myšlenek v rámci obchodních skupin, jsou nyní také nalezené ve školách, sportovní školící místnosti a televizní studia.

Interaktivní tabule připojit k PC přes kabelové nebo bezdrátové připojení. Proto elektronické tabule je možné připojit k PC přes USB, sériový port kabel, Bluetooth nebo Wi-Fi. Většina z těchto tabulí používají infračervené snímání s nebo bez ultrazvuku pera, odporovou dotykovou obrazovkou nebo elektromagnetických ohrady pro interaktivitu. Několik příkladů elektronických tabulí jsou MimioBoard interaktivní tabule, Hitachi FX-79E1 a eBeam Edge ™.

Elektronická tabule: na co se zaměřit

Elektronika tabule v různých velikostech a s různou sady funkcí. Nárok z nich si vybrat záleží na vašich potřebách. Například, zatímco všechny interaktivní tabule podporují pero a / nebo dotykových vstupů, elektronické tabule pro školy nemusí podporovat připojení smartphonu nebo spuštění podnikového softwaru jako interaktivních tabulí určených pro kanceláře. Bez ohledu na typ interaktivní tabule, které chcete, tady jsou vlastnosti, které můžete prohlédnout:

obsah interakce Interaktivita je klíčovým prvkem elektronických tabulí. Chcete-li zachovat své publikum zcela zapadly, že budete muset být schopni komunikovat s promítaného obsahu na SMART Board. Obsah interakce zahrnuje použití prsty, přiložené pero nebo podporované vstupní zařízení k tomu, zvýraznění a na hypertextové odkazy na desce. To zahrnuje také hrát, pozastavení a extrahování klipy z multimediálního obsahu.

software Elektronická tabule spustit software. Zatímco tam jsou modely tabule Promethean, ci interaktivní tabule, všestranný software pro interakci s obsahem promítaných na těchto deskách, budete potřebovat inteligentní tabule s programem specifické pro vaše potřeby . Například interaktivní tabule určené pro základních školách by měli mít software na míru pro mladé studenty. Takový software bude poskytovat přístup k vzdělávacího obsahu, stejně jako obchodní interaktivní tabule by měly integrovat s obchodními nástroje pro spolupráci, jako je například Microsoft Lync.

Ukládání, sdílení a tisk Neměli byste dělat poznámky při používání elektronické tabule. Jak jste si poznámky a přidat další obsah na palubě, měli byste být schopni uložit každou stránku pouhým stisknutím tlačítka. Kromě úspory obsah vytvořený na tom, interaktivní deska by měla být schopna sdílet tyto uložené stránky s účastníky tím, že pošle jim kopií prostřednictvím e-mailu, bezdrátově připojených mobilních zařízení a papírové podobě za použití připojenou tiskárnu.

Podpora zařízení a vzájemné propojení Kromě obrazu promítaného na jeho obrazovce, elektronická tabule by měl být také schopen vytáhnout obsah z připojených periferních zařízení, jako jsou flash disky, fotoaparáty a videokamery. Většina interaktivní tabule mají USB porty jen pro tento účel. Kromě toho, inteligentní tabule by měl být schopen připojit se k lokální síti a jít online buď poskytnout přístup k více informací nebo podporu vzdálené účasti.

Elektronická tabule může výrazně zlepšit komunikaci a produktivitu ve vaší organizaci, ale najít toho pravého je klíčové. Správná elektronická tabule vyhovuje vašim potřebám a vaše rozpočtových požadavků.

Foto: University of the Fraser